Gündem
19 Eylül 2018 ( 12657 izlenme )
Reklamlar

Brunson İşi Tamam! İşte Serbest Bırakılacağı Tarih

Türkiye'de tutuklu bulunan ABD'li rahip Andrew Brunson'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Sözcü Gazetesi yazarı ve Tele 1 TV programcısı Can Ataklı, rahip Brunson'ın ilk duruşmada tahliye edileceğini yazdı.


Sözcü Gazetesi yazarı ve Tele 1 TV programcısı Can Ataklı, Türkiye'de tutuklu bulunan ve Ankara ile Washington arasındaki iplerin gerilmesine neden olan ABD'li rahip Andrew Brunson'la ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Ataklı, 'Papazı gönderiyoruz' dediği yazısında, Brunson'ın 12 Ekim'deki duruşmasında serbest kalacağını söyledi.Ataklı'nın köşesindeki ilgili bölüm şöyle:Bana göre aslında papazı çoktan vermiştik. Sadece bir 'iletişim kazası' oldu ve papaz başımıza dert olarak kaldı.

Trump, 'Ben İsrail'deki kızınızı kurtardım sen de papazı gönder' dediğinde Erdoğan'ın 'O işi hallediyoruz' sözü “papaz bırakıldı' şeklinde algılandı muhtemelen. Ama serbest bırakmak yerine önce ev hapsine alınması Trump’ı kızdırdı. Durup dururken kriz çıktı. İktidarın başı ve sözcüleri dolar krizinin bu nedenle çıktığını söylüyor.

Benim tahminim 12 Ekim’deki duruşmada serbest bırakılacağı yönünde. Ama bunu 'bağımsız olduğunu söyledikleri' mahkemeye yaptırmak yerine sanki bir yüksek mahkeme bozmuş gibi yapabilirler.

Çünkü konu galiba artık Anayasa Mahkemesi’ne gidiyor.Papazı tıpkı Mehmet Altan’ı serbest bıraktıkları gibi Anayasa Mahkemesi kararı ile gönderebilirler. Peki dolar eski haline gelir mi? Gelmez. Zaten aynı yandaş yazarlar doların yükseltilmesinin de aslında iktidarın bir oyunu olduğunu yazıyorlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sınır hattında duygulandıran iftar.. Allah Türk Askerini Korusun.. İşte budur ! Öldürülen 5 teröristin kim oldukları ortaya çıktı ! Avusturya'dan şaşkına çeviren 'Türkiye' çağrısı Saldırı hazırlığındaki 6 terörist öldürüldü!