Gündem
28 Nisan 2018 ( 1405 izlenme )

Bedelli askerlik gelmeyecek mi? Hükümetten son dakika açıklaması..

AK Parti Sözcüsü Ünal "Başbakanımıza kişisel görüşü soruldu. Başbakanımız da benim bu konuda düşüncem müspet dedi. Ama Başbakanımız gündemimizde bir "bedelli askerlik var" demedi. Şu an partimizin gündeminde bedelli ile ilgili bir düzenleme yok" dedi.


AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, canlı yayında soruları yanıtladı. Bedelli askerlik konusuna da değinen Ünal "Şu an partimizin gündeminde bedelli ile ilgili bir düzenleme yok" ifadelerini kullandı.

Ünal'ın açıklaması şöyle:

  • "Başbakanımıza kişisel görüşü soruldu. Başbakanımız da benim bu konuda düşüncem müspet dedi. Ama Başbakanımız gündemimizde bir "bedelli askerlik var" demedi. Şu an partimizin gündeminde bedelli ile ilgili bir düzenleme yok"

Fikri Işık'tan bedelli açıklaması

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Başbakan Binali Yıldırım'ın bedelli askerlik açıklamasını değerlendirerek, "Bizim hepimizin farklı düşüncesi olabilir, ama Sayın Başbakanımız bu konuya 'müspet bakıyorum' dedikten sonra hükümetimiz bu konuyu mutlaka değerlendirecektir" ifadelerini kullanmıştı.

Işık'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

  • "Sayın Başbakanımızın açıklaması ve genel merkezimizde yapılan değerlendirmeler, bütün bakanların başvuru yapması yönünde oldu. Benim de üçüncü dönemim ancak başvuruda bulunacağım. Ancak hangi bakanın değerlendirileceği veya nerede değerlendirileceği tamamen genel merkezimizin inisiyatifindeki bir konu. Bu açıdan benim üç dönemim dolmasına rağmen, ben de başvuru yapacağım.
  • Bedelli askerlik konusunda bizim, hepimizin farklı düşüncesi olabilir, ama Sayın Başbakanımız bu konuya 'müspet bakıyorum' dedikten sonra hükümetimiz bu konuyu mutlaka değerlendirecektir."

Bunlar da İlginizi Çekebilir