Gündem
04 Mart 2018 ( 2708 izlenme )

Başbakan Yıldırım'dan çok önemli Afrin açıklaması!

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım partisinin Muğla 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi'nde konuşuyor. "Afrin'de Şehitlerin kadın yerde kalmadı' diyen Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şöyle: Afrin, analar ne aslanlar doğurmuş. Afrin'de kahraman Mehmetlerimiz destan yazıyor.

İki gün önce kalleşçe şehit ettikleri kardeşlerimizin kanı yerde kalmadı, Raco'yu ele geçirdiler, emin adımlarla Afrin'e doğru kahramanlarımız ilerliyoruz. Raco'dan temizliği tamamladıktan sonra emin adımlarlar ilerliyorlar. Şehitlerimiz 81 milyonun gönlünde yaşıyor. 

Bu vatan bize şehitlerimizden emanettir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaya hazır mısınız Muğla. Alçaklara hakettikleri dersi vermeye var mıyız? Birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize sahip çıkacağız. 81 milyonu kardeş bileceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, dışlamayacağız.

Ay yıldızlı bayrağımızı daha da yükseklere çıkaracağız. Daha çok çalışacağız. Ülkemizi daha da büyüteceğiz. Şehitlere olan borcumuzu ancak böyle ödeyebiliriz. Terörle mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Ülkemize yönelten tehdit nereden gelirse gelsin orası bizim için hedeftir. 

Biz Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizin acısını dindirmek için oradayız. Fırat Kalkanı Harekatı ile oluşturduğumuz güvenli bölgeler gibi Afrin'de de Afrin'i asıl sahiplerine, Araplara, Kürtlere, Türkmenlere, zulüm gören kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Mazlumların yaralarını saracağız. Orada yaşayan kardeşlerimizi zulümden kurtarıyoruz. O insanların sevincini, duasını, Mehmetçiğe teşekkürlerini hep birlikte izliyoruz. Muğla'nın yiğit kadınları 2002'den beri bu yolda demokrasi mücadelesinde bizlerle berabersiniz.

28 Şubat üzerinden 21 yıl geçti. Yapılan zulümleri, 30 yaş ve üzerinde olanlar çok iyi hatırlayacaklar. Halka ayar vermeye kalkanlar bugün yargı önünde hesap veriyorlar. FETÖ'cü hainler, onlar da bugün hesap veriyorlar.

Tankla, tüfekle, silahla bu milleti teslim alacağını zannettiler ama yanıldılar. Millet 7'den 70'e sokağa inerek meydanlara inerek, demokrasiye sahip çıktı. Cumhurbaşkanı'na sahip çıktı, hükümetine sahip çıktı ve ülkesini canla başla savundu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir