6996 izlenme08 Mart 2018
Aselsan tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Aselsan Tanksavar Füze Sistemi, 2/4/8 adet tanksavar füzesi taşıyabilen bilgisayar kontrollü atış kontrol kabi­liyetleri sayesinde gece, gündüz her türlü hava koşulunda kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayabiliyor.

Füzelerin yanı sıra Sisteme yakın koruma maksatlı 7.62 mm, 12.7 mm veya 25 mm makineli tüfek entegre edilebilmekte. Sistem ayrıca, 4 adet tanksavar füzesi (HELLFIRE, JAVELIN, KORNET-E, OMTAS, SHERSHEN vb.) taşıyabilen bir Silah Platformu.

Entegre edildiği araç üzerinden gece, gündüz ve kötü hava koşullarında kara hedeflerine karşı yüksek etkinlik sağlayan ve kullanıldığı platforma hareketli olduğu hâlde hedef gözetleme ve takip imkanı sunan ASELSAN Tanksavar Füze Atıcı Sistemi, iki eksende stabilize ediliyor ve lazer mesafe ölçücü ile destekleniyor.

Aselsan Tanksavar Füze Sistemi hafif, düşük hacimli ve hem yeni üretilen hem de envanterde yer alan yüksek hareket kabiliyetine sahip araçlara entegre edilmeye uygun olup ilgili araçların imha kabiliyetini dikkate değer oranda artırıyor. Sistem araç içerisinde yer alan bir operatör paneli aracılığıyla kullanılabiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

2/4/8 adet atışa hazır tanksavar füzesi
İki eksende stabilize taret
Araç hareketli olduğu halde hedef gözetleme ve takip
Gündüz Görüş Kamerası ve Termal Kamera ile hedef tespit ve teşhisi ve lazer ile hedef mesafesi belirleme
Bilgisayar kontrollü atış kontrol Komuta Kontrol Sistemi tarafından yönlendirilen hedef koordinatlarına otomatik olarak yönlenebilm
Otomatik hedef takibi
Hedefin füze etkin menzilinde olması durumunda otomatik menzilde uyarısı
Sistemin araç içerisinden kullanımı için Sistem Operatör Paneli
Yanca sürekli 360° dönüş
Komuta Kontrol Sistemi ile entegre.

Bunlar da İlginizi Çekebilir