Zeytin Dalı Harekâtı ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO, Afrin bölgesini hızla terör örgütünden temizliyor. Harekatta stratejik noktaları ele geçiren TSK’nın sahada ilerleyişine bakıldığında hilal düzeninde Afrin merkeze doğru ilerlendiği görülüyor. 947 teröristin etkisiz hale getirildiği harekâtta 15 askerimiz ise şehit oldu. İşte Afrin’de son durum…

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekâtında büyük ilerlemeler kaydedildi. Afrin bölgesini adım adım teröristlerden temizleyen TSK ve ÖSO, stratejik öneme sahip noktaların çoğunu ele geçirdi. Buralarda hakimiyeti sağlayan TSK, Afrin merkeze doğru ilerleyişini 7 farklı koldan sürdürüyor.
Afrin’de hilal taktiği

Afrin'e Zeytin Dalı Harekatı'nda önemli noktları ele geçiren Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO birlikleri , Türk ordularının yüzyıllardır uyguladığı Hilal taktiği şeklinde bir harekat planı ile ilerliyor. Dağlık bölgelerden Afrin’e giriş yapan askerler hakim noktalarda kontrolü sağladıktan sonra harekatı merkeze doğru ilerletiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir