Gündem
04 Mart 2018 ( 1717 izlenme )
Reklamlar

Afrin'de kritik gün! TSK'dan flaş açıklama

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 44. gününde devam ediyor. TSK, 96 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Son açıklamaya göre Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2612 oldu.


Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından geçen 20 Ocak günü Türkiye'nin sınır hattı ile bölgedeki güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekâtı'nda 44'üncü güne girildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda dün Afrin'e ulaşan yaklaşma istikameti üzerinde olması ve içinde çok sayıda teröristin barınmasına imkan vermesi nedeniyle kritik bir öneme haiz olan Racu beldesi başta olmak üzere, Hamilek, Ramadiye, Badinli, Karkin, Ali Bezanlı ve Çemenli dahil toplam 7 yerleşim yerinde kontrol sağlandı.

YOĞUN ÇATIŞMA

Bölgedeki kaynaklar Racu'nun alınmasının ardından TSK'nın Afrin'e ilerleyişinin hızlanacağını bildiriyor. Dün geceden bu yana Racu'dan kaçan teröristlerle yoğun çatışmalar yaşanıyor.

YARALI ASKERLER KIRIKHAN'DA

İHA'nın geçtiği habere göre, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk askeri ve ÖSO mensupları Raco bölgesinde teröristlerle çatışmaya girdi. Çıkan çatışmada yaralan askerler Kırıkhan Devlet Hastanesine getirildi. 

İŞTE DAKİKA DAKİKA YAŞANANLAR:

11:23: TSK ve ÖSO, Afrin'in Hacı Halil köyünü teröristlerden temizledi

TSK'DAN AÇIKLAMA

09:44: Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Zeytin Dalı Harekatının başlangıcından itibaren 2612 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik kara ve hava operasyonları devam ediyor.

Harekatın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2612 oldu.

TSK son açıklamasında etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2516 olduğunu açıklamıştı. 

HEDEFLER VURULMAYA DEVAM EDİYOR

08:00 Harekat kapsamında  teröristlere ait mevziler, savaş uçakları, helikopter ve topçu birlikleri tarafından vuruldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VAY BE.. ÖKÜZ ÖLDÜ ORTAKLIK BİTTİ.. Suudi Arabistan'a balistik füze ile saldırdılar! Okurken İçiniz Buz Kesecek.. Yunanistan'da ANKA paniği!