Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Afrin'deki harekatta '7 kıyıbaşı' detayına dikkat çekti. Ağar, harekatın en hassas ve en riskli anının 'kıyıbaşı' ya da 'kıyıbaşları' olduğunu söyledi.

Güvenlik uzmanı ve emekli asker Abdullah Ağar, Afrin'deki terör hedeflerine yönelik ' Zeytin Dalı' harekatına ilişkin son gelişmeleri yorumladı. Harekattaki bir detaya dikkat çeken Ağar, "Sınır ötesine yapılan bu harekatın en hassas ve en riskli anı, harekatın devamlılığı, istikrarı ve nihai başarısı için oluşturmak zorunda olunan kıyıbaşı ya da kıyıbaşlarıdır. TSK, Afrin karasalında yapacağı harekat için bir değil, tam 7 kıyıbaşı oluşturmuştur" dedi. Ağar, "Ortaya konan başarı muazzamdır" diye konuştu.

Zeytin Dalı harekatının 6. gününde operasyondaki gelişmeleri sosyal medya hesabından değerlendiren güvenlik uzmanı ve emekli asker Abdullah Ağar, şöyle yazdı:
"SIFIR ZAİYATLA 7 KIYIBAŞI HARP TARİHİNDE YOKTUR"

"Sınır ötesine yapılan bu harekatın en hassas ve en riskli anı: Harekatın devamlılığı, istikrarı ve nihai başarısı için oluşturmak zorunda olunan kıyıbaşı ya da kıyıbaşlarıdır. TSK, Afrin karasalında yapacağı harekat için bir değil, tam 7 kıyıbaşı oluşturmuştur. Hem de sıfır zayiatla! Harp tarihi ve literatüründe sıfır zayiatla oluşturulan bir başka 7 kıyıbaşı yoktur. Bu anlamda ortaya konan başarı muazzamdır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir