47623 izlenme19 Mart 2018
(MOBİL KULLANICILAR İÇİN VİDEO AŞAĞIDA)

Afrin’in 1 kilometre dışında, terör örgütü PKK/ PYD’nin yer altına gizlenmiş cephaneliği ele geçirildi. 9 bölümden oluşan cephanelikte, bir kenti havaya uçuracak kadar patlayıcı ve silahlar bulundu.

Ele geçirilen silah ve füzelerin, helikopter ve tanklara yönelik saldırılarda kullanılan silahlarla aynı seri numarası taşıyordu.

SAHA İNCELEMESİNDE ORTAYA ÇIKARILDI

Güvenlik kaynakları, örgütün kentin doğusunda oluşturduğu gizli cephaneliğe yüklü miktarda patlayıcı ve mühimmat taşımasının nedenlerini, “Kentin savunmasında ve harekâtın uzaması durumunda, Fırat Kalkanı bölgesine yönelik saldırılarda kullanılması” olarak açıkladı. 

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, yeraltına inşa edilen cephanelik kalın beton ve perde duvarlarla yapıldı ve çok dikkatli alan incelemeleri sonrasında fark edildi.

Kaynaklar, cephaneliğin içindeki silah ve mühimmatın nemden etkilenmemesi için bile önlem alındığını ifade etti.

9 bölümden oluşan cephaneliğin içinden çıkan silahlarsa görenleri şaşırttı. Cephaneliğin, olası ‘tünel saldırısı’na karşı önlem amacıyla yapılan incelemede bulunduğu vurgulandı.

Kaynaklar, ele geçirilen silah ve füzelerin, helikopter ve tanklara yönelik saldırılarda kullanılan silahlarla aynı seri numarasını taşıdığına dikkat çekti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir