Gündem
19 Ağustos 2018 ( 7807 izlenme )
Reklamlar

ABD Hazine Bakanı Türkiye’yi Açık Açık Böyle Tehdit Etti..

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ülkesinin Türkiye’ye yönelik olarak başlattığı ekonomik savaşı derinleştirme arzusunda olduklarının mesajını vererek, “Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız. Türkiye gibi dışa bağımlı bir ülke için bunun sonuçları çok ağır olur” dedi.

Terör örgütleri FETÖ ve PKK bağlantıları iddiasıyla yargılanan ve tutukluluk hali ev hapsine çevrilen sözde rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılması halinde bile yaptırımların kalkmayacağını söyleyerek Brunson’ın yalnızca bir bahane olduğunu itiraf eden Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, dün yaptığı açıklamada, “Rahip Brunson’ın bırakılması durumunda Türkiye’ye ek ithalat vergileri kalkmayacak.” ifadelerini kullanmıştı.

ABD’den gelen bu çelişkili ifadelere karşın Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın bugün düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye kimseyle ekonomik savaş peşinde değildir. Türkiye ekonomisi bundan sonra daha da güçlenecektir.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

HATAYI YAPAN 2018 TL CEZAYI ÖDER Hakkari'de şehit olan askerin Facebook paylaşımı ağlattı Yunan Askerleri Edirne’den Türkiye’ye Girdi ! Hepsi Türk askerinin bir işaretini bekliyor!