Gündem
28 Mart 2018 ( 10642 izlenme )

AB 'Siz büyük Cumhurbaşkanısınız' deyip bakın ne istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınırı geçerek Türkiye’ye girdikleri için tutuklanan iki Yunan askerinin Türkiye-AB Zirvesi’nde gündeme geldiğini belirterek, “Konunun yargıda olduğunu anlattık.


‘Siz büyük bir Cumhurbaşkanısınız, o iki askerin bırakılmalarını sağlayın’ dediler. Ben de cevaben, ‘Ben adaletten daha büyük değilim. Yargı kararını beklemek lazım’ dedim” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan’daki Türkiye-AB Zirvesi’nden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Erdoğan, sınırı geçerek Türkiye’ye girdikleri için tutuklanan iki Yunan askerinin Türkiye-AB Zirvesi’nde gündeme geldiğini belirtti. Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Erdoğan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Adaletten daha büyük değilim

Kıbrıs ve Yunanistan ile ilişkilerimiz üzerinde de duruldu. Bu konuları detaylı bir şekilde ele alma imkânı bulduk. Sınırı geçerek askeri bölgemize girdikleri için tutuklanan iki Yunan askerinin durumu konuşuldu. Konunun yargıda olduğunu, ailesinin, konsolosluk yetkililerinin askerleri ziyaret etmekte olduklarını anlattık. ‘Siz çok büyük bir ülkesiniz, siz büyük bir Cumhurbaşkanısınız, o iki askerin bırakılmalarını sağlayın’ dediler. Ben de cevaben, ‘Ben adaletten daha büyük değilim. Olay yargı aşamasındadır. Yargı makamlarının verecekleri kararı beklemek lazım’ dedim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir