Zeytin Dalı Harekatı'nda gönüllü olmak için CİMER'e mektup yazan Dr. Dursun Bostancı, '2 Mehmetçiğin yarasını sarsam mutlu olurum' dedi.

Adapazarı'nda emekli olduktan sonra özel bir hastanede çalışmaya başlayan Genel Cerrahi Uzmanı 68 yaşındaki Op. Dr. Dursun Bostancı, 'Zeytin Dalı' harekatı sonrasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) harekata gönüllü katılmak istediğini belirten bir mektup yazdı. Konuyla ilgili sosyal medyada paylaşım yapan Dr. Bostancı'ya, Afrin'de görev yapan askerler tank atışı yaparak teşekkür etti. Mehmetçik tank atışı yapılırken 'Bu onurlu hareket için size minnettarız' ifadelerini kullandıkları videoyu sosyal medyada paylaştı.
"İHTİYAÇ DUYULAN HER YERE GİDECEĞİM"
17 Ağustos 1999'deki depremde enkaz altından çıktığında kendisine ihtiyaç duyulan her yere yardıma gitmek için bir söz verdiğini belirten Dr. Bostancı, "Aile olarak biz iki büyük olay yaşadık. Bunlardan birisi 17 Ağustos depremiydi. İkincisi de 2010 yılında diş hekimi kızımı kaybettim. Enkazdan çıktıktan sonra kendi kendime bir söz verdim ben. Dedim ki bundan sonra bana dünyanın neresinde ihtiyacı olan olursa ben orada olmalıyım diye söz verdim. Bundan önceki doğudaki olaylarda da ben CİMER'e yazı yazdım, 4 kez. Türk Kızılayı'nda çalıştım, Kızılay Başkanlığına yazı yazdım. Yeryüzü doktorlarına üyeyim, onlara da yazı yazdım.

Bunlar da İlginizi Çekebilir